Pasowanie na Przedszkolaka

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LISTOPAD'15

Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość jaką było Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 19.11.2015r. Wydarzenie to było zwieńczeniem procesu adaptacji do przedszkola. Dzieci rozpoczynające swoją przygodę z przedszkolem w początkowym okresie bardzo przeżywają rozstanie z rodzicami. Kiedy pobyt w przedszkolu staje się dla dzieci przyjemnością a pożegnanie z rodzicami codziennym rytuałem przychodzi czas na złożenie uroczystego ślubowania w obecności rodziców, pań i dyrekcji. Tak było i tym razem. Zgromadzeni na uroczystości goście, mogli podziwiać prezentacje artystyczne naszych milusińskich. Wychowawczynie: pani Jolanta Szeliga i Joanna Kędziora przygotowały scenariusze uroczystości, w których zaprezentowały się wszystkie dzieci - te które po raz pierwszy zostały przyjęte w poczet przedszkolaków oraz te, które w tym roku szkolnym stały się starszakami. Dzieci z wypiekami na policzkach prezentowały wiersze i piosenki, a rodzice nagradzali ich gromkimi brawami, nie kryjąc przy tym wzruszenia. Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się prawdziwym przedszkolakiem. Punktem kulminacyjnym uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Za sprawą zastępcy dyrektora - pana Pawła Karlikowskiego i jego "czarodziejskiego ołówka" nasze kochane trzy, cztero i pięciolatki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech a przedszkolakom życzymy wiele wytrwałości w dotrzymywaniu złożonych obietnic.

Opracowała: Joanna Kędziora