Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > WRZESIEŃ'16

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie w całej Polsce wrócili do szkół. Tak było również w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim, gdzie 1. września 2016r. o godz. 10:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017. Do naszej szkoły z tej okazji przybyli między innymi: wójt Gminy Głowno Pan Marek Jóźwiak, Radny Gminy Głowno Pan Marek Zgierski, przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców: przewodnicząca Pani Małgorzata Wielemborek, wiceprzewodnicząca Pani Beata Krzeszewska, sekretarz Pan Marek Zgierski, skarbnik Pani Justyna Pawłowska. Nie mogło zabraknąć dyrektora Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim pana Krzysztofa Fortuny, nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Całą uroczystość poprowadziła uczennica klasy I gimnazjum Julita Piekarska. Na początku głos zabrał Pan Dyrektor, który przedstawił wychowawców klas oraz zrelacjonował, co się działo podczas wakacji w naszej szkole, były to głównie prace gospodarcze, czyli został wymieniony zbiornik z gazem, postawiony nowy budynek gospodarczy, powiększony i zrewitalizowany pokój nauczycielski, odmalowano sale, a szatnia dla najmłodszych i drzwi od toalet w starej części szkoły zyskały zabawne rysunki. W tym miejscu słowa podziękowania za pomoc finansową popłynęły do Wójta Gminy Głowno Pana Marka Jóźwiaka. Wielu prac nie udałoby się sprawnie przeprowadzić bez pomocy rodziców i przyjaciół szkoły, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługują: Marcin Patos, Janusz Szeliga, Wojciech Kaźmierczak, Marcin Kaźmierczak, Jarosław Dębski, Janusz Zjawiony, Mariusz Doardo, Jan Durka, Krzysztof Olesiński, Magdalena Tybura. Nad przygotowaniem nowej sali dla pierwszoklasistów pracowali: Lidia Gawrońska, Beata Krzeszewska, Adrianna Kapka, Michał Sałuda, Damian Kapka, Sebastian Sobieszek, Piotr Charusta, Robert Kopania. Wszystkim należą się słowa uznania i podziękowania. Dyrektor szkoły wspomniał także, że otrzymaliśmy dotację w kwocie 26.136,00 zł na utworzenie eko - pracowni, która powstanie w sali numer 33. Wszyscy bardzo się cieszymy, że będziemy mogli korzystać z nowoczesnych pomocy dydaktycznych, dzięki którym lekcje przyrodnicze staną się jeszcze ciekawsze i łatwiejsze. Dowiedzieliśmy się również, że w naszej szkole od nowego roku szkolnego będziemy mogli uczyć się języka niemieckiego. Po przemówieniu Pana Dyrektora, głos zabrał Wójt Gminy Głowno Pan Marek Jóźwiak, który życzył, by uczniowie i nauczyciele osiągali jak najwyższe rezultaty w nauce i pracy. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się na pierwsze powakacyjne spotkanie do klas. Tak zakończył się tegoroczny 1. września. Mamy też dobrą wiadomość dla naszych czytelników, otóż wakacje już za 10 miesięcy J!

Dorota Zgierska, kl. III gimnazjum