ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W POPOWIE GŁOWIEŃSKIM


Idź do treści

Menu główne:


W Stajni u Kowala

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > CZERWIEC'16

W Stajni u Kowala

Piątkowe przedpołudnie 17 czerwca dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami i wychowawczyniami spędziły w urokliwej Stajni u Kowala. Stajnia ta położona jest w przepięknej okolicy, w miejscowości Nieborów, tuż nieopodal zabytkowego pałacu. Na początku dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się w towarzystwie zwierząt, ponieważ zobaczyć mogliśmy poza końmi i kucykami także świnkę miniaturkę i psy.
Następnie wysłuchaliśmy krótkiego wykładu na temat budowy konia, jego zwyczajów i upodobań. Każdy przeszedł krótkie szkolenie dotyczące czyszczenia i karmienia koni.
Największą atrakcją okazały się jednak przejażdżki konne. Swoich sił w siodle mogły spróbować dzieci i rodzice. Wszystkim bez wyjątku sprawiło to wiele przyjemności. Wiele wrażeń dostarczyła nam również wycieczka do lasu, na którą pojechaliśmy specjalnym wozem. Była również wspólna uczta - samodzielnie upiekliśmy kiełbaski na ognisku. Na koniec oddaliśmy się szaleństwom na placu zabaw. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Arkadii, gdzie zwiedziliśmy szczególnie piękny o tej porze roku park założony w 1778 roku z inicjatywy Heleny Radziwiłłówny, która fascynowała się angielskimi ogrodami. Jak na rodzinną wyprawę przystało udaliśmy się też na wspólne lody, co naszym małym łasuchom sprawiło szczególną przyjemność. Wczesnym popołudniem zmęczeni, szczęśliwi i zarażeni jeździeckim bakcylem, wróciliśmy do domu. Ten wyjazd wszyscy będziemy długo wspominać.

opracowała: Joanna KędzioraPowrót do treści | Wróć do menu głównego