ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI.

AKTUALNOŚCI > MAJ'19

ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI

W dniu
09.05.2019 roku w Ośrodku Upowszechniania Kultury w Bronisławowie odbyły się gminne eliminacje konkursu Świerszczykowe Wierszyki. Wzięli w nich przedstawiciele wszystkich szkół Gminy Głowno. Naszą placówkę reprezentowali: Magdalena Kucharczyk, Kacper Gawroński, Oskar Krzeszewski, Dawid Ptasiński i Bartosz Kaczorowski. Z tego grona do Finału Wojewódzkiego zakwalifikował się ten ostatni. Podobnie, zresztą jak w roku ubiegłym. A więc jest szansa, by powtórzyć sukces, czego Bartoszowi szczerze życzymy.
Otuchy występującym dodawali kibice w osobach kolegów z klasy III szkoły podstawowej.
Nagrody osobiście laureatom (po jednym uczestniku z każdej gminnej szkoły) wręczył
Wójt Gminy Głowno Pan Marek Jóźwiak. Jednakże żadne z recytujących dzieci nie wyjechało z pustymi rękoma, gdyż dla każdego z nich była przygotowana książka.
Na deser wszyscy uczestnicy spotkania, łącznie z jury i opiekunami skonsumowali po pysznym pączku, przygotowanym przez panie z Ośrodka w Bronisławowie - Barbarę Parys i Agnieszkę Gżegdalę.

Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w Łódzkim Domu Kultury w dniu 1 czerwca 2019 r.

Dodać trzeba, że w części plastycznej Świerszczykowych Wierszyków po raz kolejny bierze udział uczeń klasy III SP Janek Kapka, który, przypomnijmy, w roku ubiegłym zdobył Grand Prix, a jego praca ukazała się drukiem, jako ilustracja książki.