VII edycja Wieczoru z książką

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > CZERWIEC'18

VII edycja Wieczoru z książką

Już po raz siódmy spotkaliśmy się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim na Wieczorze z książką. W tym roku hasłem przewodnim imprezy, która miała miejsce 30.05.2018 roku, było: Poczytaj mi mamo... Na spotkanie, oprócz przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i rodziców, jak zwykle przybył Wójt Gminy Głowno pan Marek Jóźwiak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Krzeszewska. Gościem specjalnym, zaproszonym przez organizatorów była dziennikarka gazety Wieści z Głowna i Strykowa pani Elżbieta Woldan – Romanowicz, która w ciekawy sposób opowiadała o swojej pracy i cierpliwie odpowiadała na pytania dzieci. Przyniosła również swoje ulubione książki oraz przeczytała ich fragmenty. Czytali uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrektor Krzysztof Fortuna. Uczniowie klasy II specjalnie przygotowali wiersze dla mam. Została też przedstawiona prezentacja podkreślająca rolę czytania w życiu dzieci. Podczas Wieczoru z książką wszyscy chętni mogli zaprezentować swoją ulubioną literaturę. Wyczekiwanym momentem spotkania było rozstrzygnięcie VII edycji konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”. W tym roku klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I miejsce Maria Snuszka, Patrycja i Oskar Krzeszewscy, Oliwia Ptasińska
II miejsce Igor Snuszka, Oliwia Woźniak, Zuzanna Kaczorowska
III miejsce Zuzanna Śliwkiewicz, Patrycja i Oskar Krzeszewscy, Kinga Woźniak
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Tradycją jest wspólne czytanie tekstu na koniec imprezy. Tym razem wszyscy zmierzyli się z łamańcami językowymi. Spotkaniu towarzyszył słodki poczęstunek w postaci ciast przygotowanych przez mamy oraz ufundowanych przez Radę Rodziców. To był z pewnością bardzo przyjemny wieczór.

Małgorzata Skomiał