Konkurs wiedzy o patronie

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > KWIECIEŃ'16

Konkurs wiedzy o patronie

Dnia 07.04.2016 w Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Bielawach odbyła się 14 edycja konkursu dla klas szóstych poświęconego Józefowi Chełmońskiemu - malarzowi, reprezentantowi sztuki realizmu w międzywojennej Polsce. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Wiktor Szeliga, Michalina Milczarek i Natalia Włodarczyk a opiekunem była Pani Beata Siekiera. Towarzyszył nam także Dyrektor Pan Krzysztof Fortuna. W konkursie oprócz nas brały udział szkoły podstawowe z Bielaw, Oszkowic i Soboty. Zmagania podzielone były na trzy etapy: uzupełnienie biografii o informacje na temat Józefa Chełmońskiego, narysowanie plakatu, który zachęciłby do pójścia i obejrzenia wystawy jego dzieł oraz na podstawie opisu podpisanie obrazów i podanie miejsca, w którym każdy z nich został namalowany. Wyniki konkursu zostały podane 11.04.2016 roku podczas Dni Otwartych w Gimnazjum w Bielawach. Niestety żaden z naszych uczniów nie wygrał, lecz nie żałujemy udziału, ponieważ atmosfera była tam naprawdę bardzo przyjemna. Pierwszy raz uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu, lecz liczymy na to, że nasi uczniowie będą zapraszani na kolejne edycje konkursu.

Wiktor Szeliga, klasa VI