Śniadanie Daje Moc!

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > LISTOPAD'16

Śniadanie Daje Moc!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dnia 8. listopada wraz ze szkołami z całej Polski nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc w Europie znanej jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Najważniejsze cele programu w Polsce to zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce - poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Organizacją obchodów w naszej szkole zajęły się panie Beata Florczyńska i Izabela Zawadzka. Wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej i na początku obejrzeli prezentację podkreślającą jak ważne jest śniadanie dla każdego człowieka niezależnie od wieku. Potem, pod czujnym okiem pana dyrektora Krzysztofa Fortuny, wychowawców i nauczycieli, dzieci z zapałem robiły kanapki z przyniesionych z domu produktów. Następnie każda klasa przekazała własnoręcznie przygotowane śniadanie na wspólny stół. Po czym odbyła się degustacja. Można było zaobserwować, że bardzo smaczne kanapki znikały w błyskawicznym tempie. Szczególnie serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci za zaangażowanie się w akcję i zaopatrzenie pociech w zdrowe i różnorodne produkty.

Małgorzata Kapuścińska