ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

AKTUALNOŚCI > CZERWIEC'19

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

19 czerwca po 10 miesiącach nauki odbyły się w szkołach w całej Polsce uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego, a po nich oczekiwane wakacje. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim uroczystość ta była połączona z pożegnaniem uczniów klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Na tę ważną uroczystość, oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców, przybył wójt Gminy Głowno pan Marek Jóźwiak, proboszcz parafii w Starym Waliszewie ksiądz Andrzej Wacławiak, a także przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Krzeszewska. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie absolwentów i przekazanie sztandaru szkoły młodszym kolegom, pokładając nadzieję, że będą godnie reprezentować szkołę w przyszłym roku szkolnym. Następnie pan dyrektor Krzysztof Fortuna wręczył świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy ukończenia gimnazjum i szkoły podstawowej, nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz dyplomy za działalność na rzecz szkoły. Wójt Gminy Głowno pan Marek Jóźwiak, jak co roku, wyróżnił, a także nagrodził uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen. W szkole podstawowej była to uczennica klasy V Kinga Woźniak ze średnią ocen 5,69. Była to również najwyższa średnia ze wszystkich szkół w gminie. Natomiast w gimnazjum najwyższą średnią osiągnął uczeń klasy III Wiktor Szeliga. W dalszej części uroczystości świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe otrzymali uczniowie pozostałych klas oraz wręczone zostały listy gratulacyjne dla rodziców nagrodzonych uczniów. Po pierwszej części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Przygotowali ją uczniowie klasy III gimnazjum i uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczyniami panią Anną Romańczuk i Dorotą Augustyniak. Na koniec wybrzmiała piosenka zaśpiewana już przez absolwentów naszej szkoły "Ostatni raz z moją klasą" połączona z prezentacją ukazującą lata nauki w szkole w Popowie. Po tych chwilach wspomnień i wzruszeń pozostali uczniowie udali się ze swoimi wychowawcami do klas, aby odebrać świadectwa i pożegnać szkołę na czas wakacji.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz