Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKA

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > STYCZEŃ'18

JARZYNOWO-OWOCOWE ŚWIĘTO Z KOLEGAMI Z PRZEDSZKOLA NR 3 W GŁOWNIE

W dniu 20 listopada przedszkolaki z grupy starszej i pierwszoklasiści pojechali do Przedszkola nr 3 w Głownie. Dzieci z obydwu placówek przedstawiły dla siebie nawzajem jesienne teatrzyki. Na podstawie tych przedstawień mogły wspólnie wyciągać wnioski i odpowiedzieć na pytania: ,, Co może być przyczyną zachorowań w okresie jesiennym?" i ,,Jak najlepiej przygotować organizm, by mógł pokonać wirusy i bakterie?". Dzieci poparły odpowiedzi przypomnieniem techniki mycia rąk i koniecznością zasłania ust podczas kichania. Gospodarze przygotowali dla gości mały poczęstunek, na który złożyły się pieczone ziemniaczki i surówka z kapusty przez nich ukiszonej. Goście z kolei poczęstowali wszystkich sałatką jarzynową. Były też ,,zdrowe" piosenki o warzywach i owocach, zabawy ruchowe, zabawy w rymowanki i wspólne hasło dnia ,,Jedz owoce i jarzyny w nich mieszkają witaminy, kto je sobie lekceważy musi chodzić do lekarzy". Całości dopełniła dekoracja ze świeżaków, którymi później dzieci bawiły się w dowolne zabawy.

ANDRZEJKI
W dniu 28 listopada przedszkolaki ze starszej grupy i pierwszoklasiści gościli przedszkolaków z Przedszkola nr 3 w Głownie. W magicznej scenerii, z pomocą wróżki, dzieci wróżyły sobie to, co ich może spotkać w przyszłości. Dowiedziały się np. jakich prezentów mogą oczekiwać od Mikołaja, kim zostaną w dorosłym życiu itp. Wróżka pokazała też wróżbę związaną z laniem wosku. Dzieci wspólnie odgadywały, co może przypominać kształt ulanej figury. Skojarzenia były różne, ale wszystkie ciekawe. Na imprezie nie mogło zabraknąć zaklęć wzmacniających moc wróżb oraz tańców integracyjnych przy muzyce. Mali gospodarze, wspólnie z rodzicami przygotowali również słodki poczęstunek. Panu dyrektorowi goście obiecali, że jeszcze do nas przyjadą na kolejną imprezę.

WYCIECZKA DO KINA I PAPUGARNI W ŁODZI

Dnia 8 grudnia 2017 roku przedszkolaki ze starszej grupy przedszkolnej z wychowawczynią Pauliną Charążką oraz uczniowie pierwszej i drugiej klasy pod opieką pań: Beaty Florczyńskiej oraz Jolanty Szeligi pojechali na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem wyjazdu była Manufaktura, gdzie dzieci w kinie obejrzały bajkę pt. "Pierwsza gwiazdka". Po zakończonym seansie uczestnicy wyjazdu poszli na rynek Manufaktury, gdzie z zachwytem podziwiali dekoracje świąteczne. Następnym punktem wycieczki była Papugarnia "Carmen". Dzieciaki zachwycały się przepięknymi dużymi i małymi papużkami. Oswojone ptaki siadały dzieciom na głowach, na rękach i ramionach. Wycieczkowicze mieli też możliwość karmienia papużek. Spotkanie z papugami było niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.

JASEŁKA - STARSZAKI

19 grudnia 2017 roku przedszkolaki ze starszej grupy przedszkolnej wystawiły dla swoich rodziców jasełka. Dzieci zaprezentowały bogaty program słowny i wokalno - taneczny, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Niespodzianką dla rodziców były bombki przygotowane wcześniej przez przedszkolaków.

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE ZE STARSZAKAMI Z MP3 W GŁOWNIE

W dniu 21 grudnia, starsza grupa przedszkolna oraz pierwsza klasa pojechały z rewizytą do grupy V w MP nr 3 Głownie. Tym razem w klimacie świąt gospodarze zaprezentowali przedstawienie świąteczne, które było zarazem przypomnieniem tradycji. Starszaki z naszego przedszkola zaprezentowały kolędy i pastorałki. Wszyscy też z apetytem degustowali pierogi z kapustą i grzybami oraz nawzajem obdarowali się drobnymi prezentami. Dzieci zostały także zaproszone na spotkanie z innymi kolędnikami-uczniami z Zespołu Szkół im. Cebertowicza w Głownie. Starsi kolędnicy przygotowali dla przedszkolaków wiersze i zagadki o tematyce świątecznej, które wzbudziły duże zainteresowanie.