NOWY ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY!

AKTUALNOŚCI > WRZESIEŃ'19

NOWY ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY!

Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie uczniowie w całej Polsce wrócili do szkół. Tak było również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim, gdzie 2 września 2019r. o godz.10 odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020. Zebranych w sali gimnastycznej powitali uczniowie prowadzący: Patrycja Krzeszewska z klasy VII i Oskar Krzeszewski z klasy IV. Zaproszonymi gośćmi byli: ksiądz proboszcz Andrzej Wacławiak, wójt Gminy Głowno pan Marek Jóźwiak, sekretarz Gminy Głowno pani Jolanta Szkup, przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Krzeszewska oraz radny Gminy Głowno pan Mieczysław Dałek. Inauguracji nowego roku szkolnego dokonała pełniąca obowiązki dyrektora w tym roku szkolnym pani Małgorzata Skomiał. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy podczas wakacji zaangażowali się w prace remontowe na rzecz placówki oraz zapoznała z planem działań na najbliższy rok szkolny. Pani Dyrektor przedstawiła uczniom ich wychowawców oraz nowych nauczycieli uczących w naszej szkole. Dla jednych takie spotkanie było czymś normalnym, a dla innych nowym wydarzeniem w ich życiu. Mimo iż rozpoczęcie roku przypadło już po uroczystościach związanych z wybuchem II wojny światowej, to minutą ciszy uczczono pamięć poległych w obronie naszej Ojczyzny. Po przemówieniu Pani Dyrektor, głos zabrał Wójt Gminy Głowno pan Marek Jóźwiak, który życzył uczniom i nauczycielom jak najwyższych rezultatów w nauce i pracy. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się na pierwsze powakacyjne spotkanie do klas.
Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwały panie: Beata Siekiera, Jolanta Fortuna, Dorota Augustyniak.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz