Akcji Sprzątanie Świata

AKTUALNOŚCI > WRZESIEŃ'18

21 września społeczność szkolna brała udział w akcji Sprzątanie Świata, której przyświecało hasło "Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej". Wszyscy, od przedszkolaka do gimnazjalisty, ruszyli w teren i zebrali sterty śmieci. Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które "zamrażamy" w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020. Po powrocie odbył się w szkole po raz pierwszy pokaz mody ekologicznej. Uczniowie prezentowali samodzielnie wykonane stroje, wyłącznie z materiałów wtórnych. Bawili się przy tym doskonale, a za wkład pracy otrzymali dyplomy i słodki poczęstunek.

Jolanta Fortuna