Wernisaż malarki

AKTUALNOŚCI > GRUDZIEŃ'14

W dniu 12 grudnia 2014r. odbył się wyjazd do Bronisławowa do Ośrodka Upowszechniania Kultury na wernisaż niepełnosprawnej malarki Agnieszki Sapińskiej. Wyjazd został zorganizowany przez panią Annę Romańczuk w towarzystwie pana Dyrektora Krzysztofa Fortuny. W wyjeździe wzięło 14 uczniów z klasy II gimnazjum. Oprócz naszej szkoły były wybrane klasy gimnazjalne z Mąkolic i Lubiankowa. Podczas wernisażu gościł również wójt Gminy Głowno Marek Jóźwiak oraz radni Gminy Głowno. Wójt uroczyście wręczył kwiaty autorce obrazów Agnieszce Sapińskiej.

Oto jak wypowiadali się uczestnicy wernisażu:
Na wyjeździe było fajnie i podobały mi się bardzo obrazy Pani Agnieszki - mówi Gabriela Zgierska. Z kolei Marta Kaźmierczak i Agnieszka Włodarczyk stwierdziły, że najpiękniejsze przedstawione obrazy to zimowe pejzaże.
- Było super! Bardzo spodobał mi się obraz przedstawiający św. Mikołaja twierdzi Sebastian Szczepaniak.

Po obejrzeniu obrazów, nastąpił słodki poczęstunek. W czasie poczęstunku wszyscy uczestnicy wystawy nie mogli się nadziwić, jaki talent ma pani Agnieszka. Uczniowie naszej szkoły w kuluarach dyskutowali, że nie potrafiliby tak pięknie malować ustami. Na koniec naszego pobytu w Bronisławowie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z panią Agnieszką. Można było sobie również zakupić kalendarz na rok 2015 z obrazami naszej utalentowanej malarki.

autor: Natalia Leoniak