V Konkurs Matematyczny

AKTUALNOŚCI > CZERWIEC'15

V Konkurs Matematyczny

12 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim odbyła się V edycja Konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Wójta Gminy Głowno Pana Marka Jóźwiaka. Był on adresowany do uczniów klas VI szkół podstawowych zainteresowanych matematyką. W zmaganiach z królową nauk wzięło udział 6 szkół z miasta i gminy Głowno. Konkurs przygotowywały panie Izabela Zawadzka i Beata Florczyńska. Zmaganiom przyglądali się: Dyrektor Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim Pan Krzysztof Fortuna, Sekretarz Gminy Głowno Pani Jolanta Szkup oraz opiekunowie uczniów. Po części oficjalnej nastąpił pierwszy etap rozgrywek polegający na rozwiązaniu krzyżówki. Zwycięzcą I etapu został Stanisław Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie. Po pierwszej części zawodnicy obejrzeli występy uczniów z Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim. Drugi etap konkursu trwał 45 minut i polegał na rozwiązaniu trudnych zadań. Po ciężkiej pracy umysłowej miłośnicy matematyki zasłużyli na poczęstunek, a w tym samym czasie opiekunowie przystąpili do sprawdzania prac. Wreszcie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
I tak matematyczna rywalizacja zakończyła się następująco:
I miejsce Stanisław Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie, opiekun: pani Małgorzata Pawłowska
II miejsce Hubert Olejnik z ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Głownie, opiekun: pani Jolanta Fortuniak
III miejsce Jakub Cisak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie, opiekun: Małgorzata Pawłowska

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobny upominek,
a zwycięzcy nagrody
ufundowane przez Wójta Gminy Głowno i Burmistrza Miasta Głowno.

Małgorzata Kapuścińska