,,Misie lubią książki"

AKTUALNOŚCI > LISTOPAD'14

W dniach 24-28 listopada w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim
realizowany był projekt edukacyjny pt. ,,Misie lubią książki"

Przedsięwzięcie podjęto w związku z obchodzonym 25 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia. Koordynatorkami były panie Joanna Kędziora i Aleksandra Białas. Projektem objęte zostały dzieci z młodszej grupy przedszkolnej oraz klas IV i V. Jego założeniami było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów oraz uświadomienie znaczenia pluszowego misia w życiu dziecka. W piątek 28 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie . Wstępem do uroczystości była prezentacja multimedialna przybliżająca dzieciom historię powstania pluszowego misia oraz najpopularniejsze misie występujące w literaturze i kreskówkach. Następnie dzieci z klas IV i V wystawiły bajkę pt.,,Misie lubią książki." Imprezę uświetniła obecność licznie przybyłych rodziców, którzy z zaciekawieniem oglądali młodych aktorów przebranych za popularnych bohaterów literackich. Do sięgania po literaturę zachęcali publiczność Kaczka Dziwaczka, Wróbelek Elemelek, Pinokio, Zajączek Szarek, Krasnal Hałabała oraz Miś Uszatek, którzy dziwnym zbiegiem okoliczności znaleźli się w Książkowej Krainie.. Całość uświetnił występ chóru, który zaprezentował lubiane i znane piosenki, tj. ,,Kaczka dziwaczka", ,,Witajcie w naszej bajce" i ,,Połykacz bajek". Wśród tak zacnego towarzystwa bohaterem dnia był oczywiście Miś, dla którego dzieci z okazji urodzin przygotowały liczne niespodzianki. Maluchy wzięły udział w quizie na temat niedźwiedzi, prezentując swoją bogatą wiedzę. Odpowiedzi okraszone były osobistymi przemyśleniami maluchów, co niejednokrotnie wprawiało zgromadzoną publiczność w gromki śmiech. Wręczono nagrody dla dzieci szkolnych, które wzięły udział w konkursie na rymowankę o misiu oraz dla przedszkolaków za konkurs plastyczny. Na koniec wszyscy zgromadzeni przy urodzinowym torcie odśpiewali sto lat, a Jubilat- Miś zdmuchnął świeczki na urodzinowym torcie. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci, które bardzo chętnie angażowały się przez cały tydzień we wszystkie podejmowane działania. Przedsięwzięcie to udowodniło, że szkoła i przedszkole to miejsce, gdzie w ciekawy sposób można łączyć zabawę i naukę.

Opracowały: Aleksandra Białas
Joanna Kędziora