11 LISTOPADA

AKTUALNOŚCI > LISTOPAD'14

Wierzę w twą przyszłość pełną wielkiej chwały, potęgi, dobra i sprawiedliwości

Społeczność Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowała 7 listopada 2014 roku. Wraz z nią patriotyczne święto obchodzili zaproszeni goście, czyli Wójt Gminy Głowno Pan Marek Jóźwiak, proboszcz parafii Narodzenia NMP w Waliszewie ks. Arkadiusz Grodzicki, dyrektor ZSP w Mąkolicach pani Wioletta Przyżycka, Prezes OSP w Popowie Głowieńskim pan Mirosław Rzeźnik wraz z pocztem sztandarowym, przedstawiciele Rady Rodziców: pani Marzena Doardo, pani Jolanta Kaczorowska, pani Jadwiga Miśkiewicz, pan Marek Zgierski oraz poczty sztandarowe Zespołów Szkół z Mąkolic i Lubiankowa wraz z opiekunami. Obchody rozpoczęły się patriotycznym programem artystycznym w wykonaniu uczniów klas I - II gimnazjum oraz chóru szkolnego. Opowiadał on o trudnej drodze Polaków do wolności. Po uroczystym apelu głos zabrał Wójt gminy Głowno pan Marek Jóźwiak, który zwrócił uwagę na patriotyzm lokalny i wyraził radość, że w tym roku do obchodów Narodowego Święta Niepodległości dołączyli przedstawiciele gminnych szkół. Akademię podsumował dyrektor placówki pan Krzysztof Fortuna, który podkreślił, że w Polsce mamy tradycję dość smutnego obchodzenia świąt patriotycznych, dlatego jest potrzeba radości z życia w wolnym kraju i dostrzegania pozytywnych zjawisk. Podziękował też osobom, które przygotowały akademię, czyli paniom Beacie Siekierze i Małgorzacie Kapuścińskiej oraz panu Pawłowi Karlikowskiemu. Mimo niesprzyjającej aury zaproszeni goście, poczty sztandarowe oraz uczniowie wraz z opiekunami udali się tradycyjnie pod Dąb Wolności, gdzie pod tablicą pamiątkową złożyli kwiaty i zapalili znicze. W ten sposób oddali hołd tym, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Małgorzata Kapuścińska